Άρης - Χάποελ Τελ Αβίβ: Τα highlights από τη βαριά ήττα στο Αλεξάνδρειο

Μαντζούκας
Ο Άρης δεν μπόρεσε να προβάλλει ιδιαίτερη αντίσταση στη Χάποελ Τελ Αβίβ και γνώρισε βαριά ήττα με 100-72.

Μπορεί στο δεύτερο ημίχρονο να ισορρόπησε την κατάσταση ωστόσο το -32 από το πρώτο μισό του αγώνα έμοιαζε... πραγματικό βουνό.

Ουσιαστικά οι «κίτρινοι» πλήρωσαν το κακό ημίχρονο και γνώρισε τη βαριά ήττα από την ομάδα του Στέφανου Δέδα με 100-72 στο (σχεδόν άδειο) «Αλεξάνδρειο».

Συγκεκριμένα μέτρησαν μόλις 26/66 σουτ εντός παιδιάς ενώ είχαν υποπέσει και σε 18 λάθη. Αντίστοιχα η Χάποελ Τελ Αβίβ τελείωσε το ματς με 17/26 δίποντα και 17/34 τρίποντα!