Ολυμπιακός-Μονακό: Στο ΣΕΦ ο Ντέιβιντ Ρίβερς, αποθεώθηκε και βράβευσε τους πρωταθλητές εφήβους (pics & vid)

Ευαγγελος Στελλάκης
Ο Ντέιβιντ Ρίβερς βράβευσε, στο ημίχρονο του φιλικού του Ολυμπιακού με την Μονακό στο ΣΕΦ, την Πρωταθλήτρια Ελλάδας Εφηβική ομάδα των ερυθρολεύκων, καθώς και το Παιδικό που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Ο παλαίμαχος γκαρντ των Πειραιωτών βρέθηκε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και στην ανάπαυλα της φιλικής αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Μονακό στο πλαίσιο του bwin Tournament Against Covid-19, βράβευσε μαζί με τον Νίκο Λεπενιώτη τους πρωταθλητές εφήβους του συλλόγου, αλλά και τους παίδες που κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο αντίστοιχα.

Θυμίζουμε πως ο Ρίβερς υπήρξε ηγετικό στέλεχος του Ολυμπιακού τη σεζόν 1996-97, όταν οι ερυθρόλευκοι κατέκτησαν το triple crown. Ήταν μάλιστα MVP τόσο στο Final Four της Ρώμης, όσο και στο ελληνικό πρωτάθλημα.