Ολυμπιακός - Παρτίζαν: Το τρίποντο του Νάναλι που έστειλε το ματς στην παράταση (vid)

Νάναλι
Ο Τζέιμς Νάναλι με τρίποντο στην εκπνοή του αγώνα πήρε την μπουκιά από το στόμα των «ερυθρολεύκων» στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι ο Ολυμπιακός θα έφτανε στη νίκη απέναντι στην Παρτίζαν στην κανονική διάρκεια του αγώνα, στην τελευταία φάση ήρθαν τα πάνω-κάτω.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρουν ελεύθερο τρίποντο από τη γωνία και ο Τζέιμς Νάναλι με... κρύο αίμα στις φλέβες έστειλε την μπάλα στο αντίπαλο καλάθι για την ισοφάριση (85-85) και την παράταση στο ΣΕΦ.

Νωρίτερα ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης με 2/2 βολές είχε δώσει προβάδισμα τριών πόντων στην ομάδα του με 5'' για το τέλος αλλά όπως αποδείχθηκε εκ των υστέρων δεν ήταν και αρκετό για τη νίκη της ομάδας του.