Παναθηναϊκός - Μακάμπι: Οι... πράσινοι πέτυχαν μόλις 9 πόντους στο 2ο δεκάλεπτο

Νίκος Καρφής
Ο Χουάντσο
Ο Παναθηναϊκός έμεινε στους 9 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο κόντρα στη Μακάμπι, με τους Ισραηλινούς να ξεφεύγουν

Οι... πράσινοι δυσκολεύονται αρκετά στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Μακάμπι στο ΟΑΚΑ, αφού βρίσκονται πίσω στο σκορ με 24-39. Ο Παναθηναϊκός... κόλλησε στο δεύτερο δεκάλεπτο, εκεί όπου πέτυχε μόλις 9 πόντους. Από την άλλη το σύνολο του Κάτας είχε 19 πόντους, κάτι που της επέτρεψε να πάρει μια σημαντική διαφορά. Στο κακό διάστημα του δεύτερου δεκαλέπτου, η ομάδα του Αταμάν είχε 3/8 δίποντα και 0/5 τρίποντα, αδυνατόντας να βρει λύσεις για να πλησιάσει τους Ισραηλινούς. Το τριφύλλι πέτυχε 4 πόντους στα τελευταία επτά λεπτά της δεύτερης περιόδου.

*Με πορτοκαλί (γεμάτο), τα τρία εύστοχα σουτ του Παναθηναϊκού στο δεκάλεπτο, ενώ με το κενό είναι όλα τα άστοχα.