Αταμάν: «Πρέπει να θυμηθούμε ότι είμαστε ομάδα μπάσκετ, παίζουμε άθλια»!

.
Ο Παναθηναϊκός ήταν απογοητευτικός στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Μακάμπι και ο Εργκίν Αταμάν εξήγησε πως οι «πράσινοι» πρέπει να θυμηθούν ότι είναι... ομάδα μπάσκετ!

Η Μακάμπι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ μπροστά στο σκορ με 24-39 ενώ σε ό,τι αφορά τον Παναθηναϊκό, οι «πράσινοι» έμειναν στους 9 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο, έχοντας 3/8 δίποντα και 0/5 τρίποντα σε αυτό το διάστημα!

Η «ομάδα του λαού» διατηρούσε σταθερά το προβάδισμα στο σκορ από την πρώτη περίοδο του αγώνα με τον Παναθηναϊκό για την τέταρτη αγωνιστική της EuroLeague και ο Εργκίν Αταμάν εξέφρασε τη δυσαρέσκειά του πριν από την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

«Πρέπει να θυμηθούμε ότι είμαστε ομάδα μπάσκετ, παίζουμε χάλια, είναι μια άθλια εμφάνιση» δήλωσε χαρακτηριστικά ο Τούρκος προπονητής!