Μακάμπι - Ρεάλ: Απίθανο πρώτο δεκάλεπτο ο Ταβάρες με 15 πόντους και 7/7 δίποντα

Ο Έντι Ταβάρες διένυσε ένα δεκάλεπτο κυριαρχίας απέναντι στην Μακάμπι, σημειώνοντας 15 πόντους σε λιγότερο από 8 λεπτά, χωρίς να χάσει σουτ!

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ δεν κατάφερε να περιορίσει τον Έντι Ταβάρες. Στην εξ αναβολής αναμέτρηση ανάμεσα στην ομάδα απ΄ το Ισραήλ και τη Ρεάλ Μαδρίτης, στο Βελιγράδι, ο σέντερ από το Πράσινο Ακρωτήριο έκανε ό,τι ήθελε στο παρκέ.

Και η αποχώρησή του στον πάγκο, για λόγους τακτικής και ξεκούρασης, μόνο ανακούφιση πρόσφερε στους παίκτες του Κάτας.

Τι έκανε ο Ταβάρες; Αγωνίστηκε για 7:51 και σε αυτό το διάστημα πρόλαβε να σημειώσει 15 πόντους με 7//7 δίποντα και 1/1 βολή, κατέβασε δύο ριμπάουντ, ενώ κέρδισε ένα φάουλ και υπέπεσε επίσης σε ένα.

@Photo credits: EuroLeague