Παναθηναϊκός: Τρίποντο παραλήρημα με 7/9 στο πρώτο δεκάλεπτο!

Γιάννης Σταυρουλάκης
.
Ο Παναθηναϊκός έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο κόντρα στη Μονακό μπροστά στο σκορ με 27-12, σουτάροντας 7/9 τρίποντα σε αυτό το διάστημα.

O Παναθηναϊκός ξεκίνησε φουριόζος κόντρα στη Μονακό, δείχνοντας από νωρίς τις προθέσεις τους στο ματς με τους Μονεγάσκους για την 21η αγωνιστική της regular season.

Οι «πράσινοι» βρήκαν ρυθμό στην επίθεση και έκαναν ένα καταπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο με το υπέρ τους 27-12, έχοντας 7/9 τρίποντα σε αυτό το διάστημα (77.8%).

Πίσω από τα 6.75 σκόραραν οι Σλούκας (1/1), Γκραντ (2/3), Ναν (1/1), Γκριγκόνις (1/2) και Μήτογλου (2/2) για τον Παναθηναϊκό που είχε παράλληλα πέντε κλεψίματα και πέντε ασίστ για δύο λάθη απέναντι στους Μονεγάσκους που παραδόθηκαν στον ρυθμό του «τριφυλλιού».