Ολυμπιακός - Μακάμπι: Ο Μιλουτίνοφ έκανε double double στο πρώτο ημίχρονο!

Σπύρος Μαρκεζίνης
Ο Νίκολα Μιλουτίνοφ του Ολυμπιακού
Ο Νίκολα Μιλουτίνοφ έχει σημειώσει double double για τον Ολυμπιακό κόντρα στη Μακάμπι, στο πρώτο μισό του αγώνα!

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται στο ΣΕΦ την Μακάμπι Τελ Αβίβ στην 22η αγωνιστική της Euroleague, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο τέλος του ημιχρόνου με 42-36, έχοντας βασικό πρωταγωνιστή τον Νίκολα Μιλουτίνοφ.

Ο Σέρβος σέντερ των «ερυθρόλευκων» ολοκλήρωσε το πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης με τον ίδιο να είναι μέχρι στιγμής ο πιο επιδραστικός παίκτης του Γιώργου Μπαρτζώκα. Σε 15:49 λεπτά εντός συμμετοχής έχει καταφέρει να βρει 10 πόντους (3/6 δίποντα και 4/5 βολές) ενώ παράλληλα έχει μαζέψει συνολικά 12 ριμπάουντ, 7 εκ των οποίων επιθετικά!

Ήδη στο σύστημα αξιολόγησης μετράει 24 βαθμούς.