Εφές: Ο Μπομπουά πατούσε μία.. σπιθαμή της γραμμής και το τρίποντο έγινε δίποντο (vid)

Η φάση του Μπομπουά.
Η Αναντολού Εφές έχασε την ευκαιρία για να διεκδικήσει την παράταση απέναντι στη Μονακό για ελάχιστα εκατοστά!

Με... γυμνό μάτι, το σουτ που επιχείρησε ο Ροντρίγκ Μπομπουά, στα τελευταία δεύτερα της κανονικής περιόδου της αναμέτρησης Αναντολού Εφές - Μονακό (78-80), είναι για τρεις πόντους.

Αν αυτό ίσχυε, το σκορ θα διαμορφωνόταν σε 79-79 και η Εφές θα είχε την ευκαιρία να οδηγήσει το ματς στην παράταση. Μόνο που η εξέταση του βίντεο από τους διαιτητές απέδειξε ότι ο Γάλλος γκαρντ πατούσε μία... σπιθαμή της γραμμής. Άρα δίποντο, αντί για τρίποντο και μόλις επτά δεύτερα στο ρολόι.

Και σκορ στο 78-79.

Στην εξέλιξη, ο Έλι Οκόμπο σημείωσε μία βολή και ο Μπομπουά επιχείρησε να δώσει τη νίκη στο φινάλε, αλλά αστόχησε!