Ολυμπιακός - Ζάλγκιρις: Το buzzer-beater του Κώστα Παπανικολάου που έκλεισε την τέλεια πρώτη περίοδο

papanikolaou
Ο Κώστας Παπανικολάου έκλεισε με ιδανικό τρόπο το άψογο πρώτο δεκάλεπτο του Ολυμπιακού κόντρα στην Ζάλγκιρις Κάουνας με τρίποντο στη λήξη της περιόδου.

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε εξαιρετική πρώτη περίοδο στο παιχνίδι με αντίπαλο την Ζάλγκιρις Κάουνας για την 2η «στροφή» της EuroLeague, παίρνοντας το προβάδισμα με 21-6 μετά από δέκα αγωνιστικά λεπτά.

Το... κερασάκι στην τούρτα μπήκε από τον Κώστα Παπανικολάου ο οποίος στην τελευταία «ερυθρόλευκη» επίθεση, πρόλαβε το χρόνο και με τρίποντο στην εκπνοή από την κορυφή, υπέγραψε το τέλειο ξεκίνημα των Πειραιωτών.

@Photo credits: eurokinissi