Αντετοκούνμπο: Η εντυπωσιακή 40άρα του Γιάννη στους Μάβερικς (vid)

Γιώργος Κούβαρης
Αντετοκούνμπο

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έφτασε κοντά στο triple double κόντρα στους Ντάλας Μάβερικς και ήταν εκείνος που «καθάρισε» για λογαριασμό της ομάδας του.

Ο «Greek Freak» έδωσε μια μοναδική παράσταση στο «Fiserv Forum» και ύστερα από πραγματική ματσάρα οδήγησε τους Μπακς στη νίκη επί των Μάβερικς με 132-125.

Ειδικά στην τελευταία περίοδο πήρε το όπλο του και έχοντας 15 πόντους με 6/6 σουτ στο συγκεκριμένα χρονικό διάστημα, φρόντισε να εξαφανίσει κάθε όνειρο νίκης για τους Ντόντσιτς, Ίρβινγκ και την παρέα τους.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε 38 λεπτά σε αυτό το ματς και είχε 40 πόντους με 17/23 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 3/5 βολές, 15 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 τάπα και 3 λάθη.