Φορτούνης: Έκανε το ντεμπούτο του στην ήττα της Αλ Καλίτζ του Δώνη

Ελλάδα

Την ήττα με 2-0 από την Αλ Ταβούν γνώρισε η Αλ Καλίτζ του Γιώργου Δώνη, με τον Κώστα Φορτούνη να πραγματοποιεί το ντεμπούτο του στο δεύτερο ημίχρονο.

Με τον Δημήτρη Κουρμπέλη στο αρχικό της σχήμα και τον Κώστα Φορτούνη στον πάγκο, η Αλ Καλίτζ του Γιώργου Δώνη ηττήθηκε με 2-0 από την Αλ Ταβούν στην 3η αγωνιστική της Saudi Pro League.

Για τον Κουρμπέλη αυτή ήταν η δεύτερη συμμετοχή με την Αλ Καλίτζ, ενώ ο Φορτούνης -που πρόσφατα αποκτήθηκε από τον σύλλογο- έκανε το ντεμπούτο του περνώντας στο ματς ως αλλαγή στο 60ό λεπτό. Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Μπάροου και Μαντάς, ενώ αυτή ήταν η δεύτερη ήττα για την ομάδα του Δώνη στο φετινό πρωτάθλημα.