Ολλανδία - Αγγλία, Video: «Τράνταξαν» τα δοκάρια Ντάμφρις και Φόντεν μέσα σε διάστημα τριών λεπτών

δοκαρια γιουρο
Στην αναμέτρηση ανάμεσα σε Ολλανδία και Αγγλία για τα ημιτελικά του EURO 2024, οι Ντάμφρις και Φόντεν σημάδεψαν το δοκάρι σπαταλώντας δύο πολύ καλές ευκαιρίες για τις εθνικές τους ομάδες.

Το ματς μεταξύ Ολλανδίας και Αγγλίας για τους «4» του EURO 2024 βρέθηκε σε ισορροπία με τον Χάρι Κέιν να ευστοχεί από την άσπρη βούλα, απαντώντας στον Τσάβι Σίμονς που είχε δώσει προβάδισμα στους Οράνιε ήδη από το 7ο λεπτό.

Οι παίκτες του Κούμαν στο 30' σπατάλησαν μια ευκαιρία να ανακτήσουν το προβάδισμά τους, με την κεφαλιά του Ντάμφρις να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Πίκφορντ.

Τρία λεπτά αργότερα, οι Άγγλοι έφτασαν κοντά στο 1-2, όταν ο Φόντεν εξαπέλυσε ένα αριστοτεχνικό φαλτσαριστό σουτ, το οποίο επίσης χτύπησε στο δοκάρι της εστίας των Λιονταριών.