Αμπερντίν - ΠΑΟΚ: Ντεσπόντοφ και Βιεϊρίνια ισοφάρισαν για τον Δικέφαλο σε 2-2 (vids)

vierinha

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε και έφτασε στην ισοφάριση μέσα σε 11 λεπτά απέναντι στην Αμπερντίν, χάρη στα τέρματα των Ντεσπόντοφ και Βιεϊρίνια.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε και ισοφάρισε 2-2 την Αμπερντίν μέσα σε 11 λεπτά, χάρη στα τέρματα των Κίριν Ντεσπόντοφ και Αντελίνο Βιεϊρίνια.

Η φάση του πρώτου γκολ ξεκίνησε από τον εξαιρετικό συνδυασμό του Σαμάτα με τον Κωνσταντέλια, ο τελευταίος πέρασε τον Ρούμπεσιτς και πάσαρε στον νεοεισελθόντα στον αγωνιστικό χώρο, ο οποίος νίκησε τον Ρόος για το 2-1.

Τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο αρχηγός του ΠΑΟΚ, Αντελίνο Βιεϊρίνια, ο οποίος έπιασε δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα της Αμπερντίν για το 2-2 στο 84'.

@Photo credits: eurokinissi