Μόντσα - Μπρέσια 3-1: Στους «16» του Κυπέλλου Ιταλίας δια... ποδός Κυριακόπουλου

Κυριακόπουλος

Τη δική του υπογραφή στην πρόκριση της Μόντσα επί της Μπρέσια (3-1) στους «16» του Κυπέλλου Ιταλίας έβαλε ο Γιώργος Κυριακόπουλος, ο οποίος σημείωσε γκολ και ασίστ μέσα σε λίγα λεπτά. Κόντρα στην Μπολόνια του Λυκογιάννη στην επόμενη φάση.

Στους «16» του Κυπέλλου Ιταλίας προκρίθηκε η Μόντσα του Γιώργου Κυριακόπουλου, η οποία νίκησε με 3-1 την Μπρέσια «καθαρίζοντας» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Έλληνας μπακ με γκολ και ασίστ μέσα σε έξι λεπτά.

Ο Κυριακόπουλος άνοιξε το σκορ στο 5' με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ στο 11' σέρβιρε για το κεφάλι του Πεσίνα που έκανε το 2-0. Με το πόδι στο «γκάζι» η Μόντσα σκόραρε ξανά με το εύστοχο πέναλτι του Καπράρι στο 40ό λεπτό, ενώ η Μπρέσια το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 68' με τον Νουάμα.

Επόμενη αντίπαλος για την ομάδα του Κυριακόπουλου στη φάση των «16» θα είναι η Μπολόνια του Μπάμπη Λυκογιάννη.