Αλμερία - Σοσιεδάδ 1-3: Απόδραση με λύτρωση στο φινάλε

real_sociedad_win

Η Σοσιεδάδ τα... χρειάστηκε στην έδρα της Αλμερία, αλλά με δυο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα κατάφερε να επικρατήσει με 3-1 και να κλειδώσει το τρίποντο.

Επιστροφή στις νίκες για τη Σοσιεδάδ, η οποία με δυο γκολ στις καθυστερήσεις κατάφερε να λυγίσει την σκληροτράχληλη Αλμερία με 3-1 και να ανέβει στην 6η θέση της βαθμολογίας. Το δρόμο της νίκης άνοιξε ο Ογιαρθάμπαλ στο 62΄γράφοντας το 1-0 προ κενής εστίας, όμως στο 76΄οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Αρίμπας.

Όλα έδειχναν... γκέλα για τους Βάσκους, αλλά στις καθυστερήσεις έφτασε η λύτρωση. Αρχικά στο 90+1΄ο Φερνάντες ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι για να χαρίσει ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του, η οποία κλείδωσε το τρίποντο με τον Θουμπιμέντι για το 3-1 στο 90+5΄.