Ίντερ - Γιουβέντους:Τα οκτώ γκολ και οι απίθανες στιγμές του «Derby d'Italia» (vid)

Μάρθα Χωριανοπούλου
yilidz

Δείτε τα highlights της αναμέτρησης της Ίντερ εναντίον της Γιουβέντους για την έννατη «στροφή» της Serie A.

Ανατροπή και ισοπαλία για την Ίντερ και τη Γιουβέντους! Τι και αν η Ίντερ μπήκε... ορεξάτη στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 15΄ με τον Ζιελίνσκι από τη λευκή βούλα. Η απάντηση ήρθε δια… ποδός Βλάχοβιτς πέντε λεπτά αργότερα στο 20', επτά λεπτά αργότερα o Γουεά διλασίασε τα τέρματα για τη Γηραιά Κυρία.

Οι Νερατζούρι όμως σκόραραν δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά! Με τον Μικιταριάν στο 35' και τον Ζιελίνσκι στο 37' ξανά από τη λευκή βούλα, όπου και έδωσε το προβάδισμα (3-2). Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ντάμφρις έκανε το 4-2, αλλά ο Γιλντίζ έφερε το ματς τούμπα και «έσωσε» τους Μπιανκονέρι, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε 11 λεπτά. Το 19χρονο wonderkid της Γηραιάς Κυρίας βρήκε δίχτυα στο 71' και στο 82'!