Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Κουρμπέλη να έχει δοκάρι από το ένα μέτρο (vid)

Τρία λεπτά μετά την αποβολή του Έρλινγκμαρκ ο Παναθηναϊκός έφτασε μια ανάσα από το 1-0, με τον Κουρμπέλη από το ένα μέτρο μετά την κεφαλιά του Σπόραρ, να στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Γιαννιώτη.

Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ανοίξει το σκορ στο ματς με τον Ατρόμητο στη Λεωφόρο. Συγκεκριμένα στο 38', τρία λεπτά μετά την αποβολή του Έρλινγκμαρκ, οι «πράσινοι» κέρδισαν φάουλ έξω από την περιοχή, ένα φάουλ που εκτέλεσε ο Μπερνάρ στέλνοντας τη μπάλα συστημένη στο κεφάλι του Σπόραρ, ο Σλοβένος έπιασε την κεφαλιά και ο Κουρμπέλης από το ένα μέτρο ανενόχλητος την έστειλε στο οριζόντιο δοκάρι του Γιαννιώτη. Αν πάντως έμπαινε γκολ ίσως να ακυρωνόταν ως οφσάιντ από το VAR.