ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: Ο VAR «είδε» το πέναλτι σε χέρι του Ζέκα και ο Γκαρσία διαμόρφωσε το τελικό 2-2 (vid)

ελλαδα

Αν και ο Παναθηναϊκός έδειχνε πως θα φύγει από την OPAP Arena με τη νίκη, εν τέλει ο Λιβάι Γκαρσία μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Ο Παναθηναϊκός ήταν μία... ανάσα από ένα σπουδαίο διπλό στην έδρα της ΑΕΚ, όμως ο Λιβάι Γκαρσία είχε διαφορετική άποψη και με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς, διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Συγκεκριμένα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, έπειτα από κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον διεθνή φορ, εκείνος έκανε το σουτ, με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Ζέκα. Ο VAR είδε τη φάση και ζήτησε από τον διαιτητή Αλ Χακίμι να πάει στο μόνιτορ να το δει.

Ο Σουηδός τσέκαρε τη φάση και έτσι αποφάσισε να δείξει την άσπρη βούλα, όπου ο Γκαρσία με άψογη εκτέλεση πέναλτι, διαμόρφωσε το τελικό 2-2.