Βόλος - ΠΑΟΚ: Ο Φεράρι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 36' (vid)

Ferari

Ο Βόλος έμεινε με αριθμητικό μειονέκτημα στην αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ στο Πανθεσσαλικό, καθώς στο 36ο λεπτό αποβλήθηκε ο Φράνκο Φεράρι με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Με δέκα ποδοσφαιριστές έμεινε ο Βόλος από το πρώτο μέρος της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ στο Πανθεσσαλικό για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Superleague. Στο 36ο λεπτό ο ΠΑΟΚ έφυγε στην αντεπίθεση και ο Φράνκο Φεράρι ενώ είχε κάρτα, τράβηξε τον Τισουντάλι, με τον διαιτητή Τσαγκαράκη να τον αποβάλει με δεύτερη κάρτα. Ο Αργεντινός είχε «κιτρινιστεί» από τη φάση του πέναλτι που μετουσιώσε σε γκολ ο Σβαμπ για το 0-1.

Ο αμυντικός του Βόλου θα χάσει το ερχόμενο εντός έδρας παιχνίδι της ομάδας του κόντρα στην Athens Kallithea (28/9, 17:00).