Η Μέγκαν Ράπινο έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα και πραγματοποιώντας μία εξαιρετικη εμφάνιση κατόρθωσε έχοντας ένα γκολ και μία ασίστ να βοηθήσει την ομάδα της να φτάσει στην ανατροπή και στη νίκη.

Οι Σιάτλ Ρέιν είχαν μείνει πίσω στο σκορ από τις Ορλάντο Πράιντ χάρη σε τέρμα της Ντούχερτι στο 37ο λεπτό. Η Ραπίνο με ωραία προσωπική ενέργεια και σέντρα, ετοίμασε το γκολ για την Μπάλτσερ, που ισοφάρισε σε 1-1 με υπέροχη κεφαλιά στο 56ο λεπτό. Όμως, η 36χρονη δεν έμεινε εκεί, αφού στο 90+2' πέτυχε κι αυτή με ωραίο τελείωμα στην κίνηση από σέντρα της Χουέρτα χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα της. Έτσι, οι Σιάτλ Ρέιν διατηρήθηκαν στην τέταρτη θέση και στο -4 από την κορυφή έχοντας μάλιστα κι έναν αγώνα λιγότερο.