Σίνερ: Σε 99 λεπτά πέρασε στον 3ο γύρο του US Open

Δημήτρης Ντζάνης
O Γιάνικ Σίνερ
Ο Γιάνικ Σίνερ ξεπέρασε εύκολα τον Αλεξ Μίκελσεν με 3-0 σετ και με την 50ή νίκη στη σεζόν προκρίθηκε στον 3ο γύρο στο US Open.

O Γιάνικ Σίνερ απώλεσε μόλις έξι games από τον Αμερικανό, Άλεξ Μίκελσεν και μέσα σε 99 λεπτά επικρατώντας με 6-4, 6-0, 6-2 εξασφάλισε την παρουσία του στον 3ο γύρο στο US Open.

O Ιταλός έφθασε στις 50 νίκες μέσα στο 2024, εκ των οποίων οι 30 έχουν έρθει σε σκληρές επιφάνειες. Επόμενος αντίπαλός του θα είναι ο Αυστραλός, Κρίστοφερ Ο'Κόνελ, που με τη σειρά του απέκλεισε τον Ιταλό, Ματία Μπελούτσι με 6-3, 6-4, 3-6, 6-3.

Αντίθετα τον αποκλεισμό γνώρισε ο Χουμπέρτ Χουρκάτς, με τον Τζόρνταν Τόμπσον να επικρατεί με 7-6(2), 6-1, 7-5.