Αναγέννηση Καρδίτσας - ΠΑΟΚ Β' 0-3: Διπλό και διατήρηση στην πρώτη πεντάδα

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΠΑΟΚ Β'

Ο ΠΑΟΚ Β' πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας με 0-3 και παρέμεινε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα του Βορείου Ομίλου της Super League 2.

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ Β' επικρατώντας στην Καρδίτσα της Αναγέννησης με 0-3 και παραμένοντας στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα του Βορείου Ομίλου της SL2.

Ο ΠΑΟΚ Β' προηγήθηκε στο 20' με τον Κανίς να σκοράρει μετά από πάσα του Δαρέλα, ωστόσο η Αναγέννηση θα μπορούσε να είχε φτάσει στην ισοφάριση εννιά λεπτά αργότερα όταν μετά από σέντρα σουτ του Παπαδάκου, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ταλιχμανίδη.

Ο ΠΑΟΚ Β' κλείδωσε το διπλό στο δεύτερο μέρος με κεφαλιά του Σαποβάλοφ, ο οποίος δύο λεπτά αφότου είχε περάσει ως αλλαγή στο ντεμπούτο του, έγραψε το 0-2 στο 82', ενώ ο ίδιος παίκτης στο 90' σημείωσε και δεύτερο γκολ για το τελικό 0-3.

Αναγέννηση Καρδίτσας: Τσέλιος, Ντουμάνης, Σταμόπουλος (84′ Στασινόπουλος), Γκόλιας, Σκόνδρας, Παπαδάκος (67′ Αθανασιάδης), Σαλαμούρας (67′ Ζάγγος), Κοκκίνης (49′ λ.τ Κέρθι), Βερνάρδος (84′ Τομάσεβιτς), Μπούζας, Κονίλιο.

ΠΑΟΚ Β: Ταλιχμανίδης, Φίλων, Τασιούρας, Παναγιώτου, Παντεκίδης, Γιαξής, Σνάουτσνερ (66′ Μανωλιούδης), Σπυράκος (53′ Τσοπούρογλου), Γκούμας (80′ Πανίδης), Δαρέλας (80′ Τσίκος), Κανίς (80′ Σαποβάλοφ).