Άρης - ΑΕΚ: «Άχαστος» ο Νετζήπογλου στο ημίχρονο με 3/3 τρίποντα! (vid)

Ο Όμηρος Νετζήπογλου ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι του Άρη με την ΑΕΚ στο Αλεξάνδρειο.

Ο 19χρονος γκαρντ-φόργουορντ των γηπεδούχων ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο με 10 πόντους, 3/3 τρίποντα, 1/2 βολές, 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ, όντας ο κορυφαίος του Άρη.

Οι κίτρινοι πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 44-41 υπέρ τους, με τον νεαρό περιφερειακό να παίζει κομβικό ρόλο στην ανατροπή της δεύτερης περίοδου.

Ο Νετζήπογλου «πλήγωσε» την ΑΕΚ με το περιφερειακό του σουτ, εκτελώντας αποτελεσματικά αλλά και με αυτοπεποίθηση.