Άρης - Παναθηναϊκός: Πολλά νεύρα και τεχνική στον Γκριγκόνις με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (vids)

Ο Γκριγκόνις

Ακόμα και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου δεν ηρέμησαν τα νεύρα με αποτέλεσμα ο Μάριους Γκριγκόνις να πάρει τεχνική ποινή.

Ο Άρης υποδέχεται στη Θεσσαλονίκη τον Παναθηναϊκό AKTOR για το Game 2 των ημιτελικών, με το «τριφύλλι» να έχει το προβάδισμα στη σειρά με 1-0 και θέλει μόλις μία νίκη ώστε να κλείσει τη θέση του στους τελικούς της Stoiximan Basket League.

Το πρώτο ημίχρονο είχε αρκετά νεύρα και από τις δύο πλευρές. Μάλιστα, ακόμα και στη λήξη του δεύτερου δεκαλέπτου, την ώρα όπου οι παίκτες πήγαιναν προς τα αποδυτήρια, υπήρξε μία ακόμη τεχνική ποινή, η 4η συνολικά!

Πιο συγκεκριμένα, ο Μάριους Γκριγκόνις έκανε πολύ έντονα παράπονα στους διαιτητές, οι οποίοι τον τιμώρησαν για τη συμπεριφορά του.

@Photo credits: Glomex