Βέλλιος: Άνοιξε λογαριασμό με την Νέα Σαλαμίνα! (vid)

vellios
Στο ντεμπούτο του με την φανέλα της Νέας Σαλαμίνας, πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 45λεπτο, ο Αποστόλης Βέλλιος άνοιξε λογαριασμό στην Κύπρο, σκοράροντας και δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του με 2-1 επί της Ομόνοιας.

36 λεπτά χρειάστηκε ο Βέλλιος, για να ανοίξει λογαριασμό στο Κυπριακό πρωτάθλημα και να σκοράρει για πρώτη φορά με την φανέλα της ομάδας της Αμμοχώστου.

Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Έλληνας επιθετικός πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον Φαμπιάνο, πετυχαίνοντας το πρώτο του τέρμα στην Κύπρο. Η Κύπρος, είναι η 7η χώρα στην οποία ο Βέλλιος ανοίγει λογαριασμό μετά τις, Ελλάδα, Ολλανδία, Βέλγιο, Αγγλία, Ολλανδία, Δανία!