Καρσέδο: «Ήμασταν εξαιρετικοί στο πρώτο ημίχρονο και τελειώσαμε το ματς»

ΚΑΡΣΕΔΟ
Άκρως ικανοποιημένος από την εμφάνιση της ομάδας του απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα (4-0, 18/9), εμφανίστηκε στις δηλώσεις του ο Χουάν Κάρλος Καρσέδο.

Πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση, η Πάφος κέρδισε εύκολα με 4-0 τη Νέα Σαλαμίνα, στο εξ' αναβολής παιχνίδι τους για την 1η αγωνιστική της Cyprus League by Stoiximan.

Η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο έκανε το 3/3 και έπιασε κορυφή, με τον Ισπανό κόουτς να τονίζει πως η ομάδα του ήταν εξαιρετική και... τελείωσε το ματς από το ημίχρονο.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

«Είμαι ικανοποιημένος με την εμφάνιση της ομάδας. Είχαμε ξεκάθαρες ευκαιρίες και καταφέραμε να σκοράρουμε τέσσερα γκολ οπότε δίκαια πήραμε τη νίκη. Θέλαμε να ξεκινήσουμε δυνατά τον αγώνα, να επιβάλουμε τον ρυθμό και βεβαίως αυτό βοήθησε το γρήγορο γκολ.

Ήμασταν εξαιρετικοί στο πρώτο ημίχρονο και τελειώσαμε το ματς στο πρώτο 45λεπτο».