Ομόνοια, Γιόβετιτς: «Όταν δίνεις τέτοια πέναλτι, ποιος ο λόγος να παίζουμε ποδόσφαιρο;»

jovetic
Ο Στέφαν Γιόβετιτς μίλησε στην κάμερα της Cytavision μετά το ντεμπούτο του με την Ομόνοια, όπου είδε την ήττα με 2-0 από τον Άρη. Μεταξύ άλλων ο Μαυροβούνιος φορ αντέδρασε για το δεύτερο πέναλτι που δόθηκε υπέρ της ομάδας της Λεμεσού.

Ο Γιόβετιτς πέρασε ως αλλαγή στο ημίχρονο στην θέση του Κακουλλή. Δεν κατάφερε σε 45' λεπτά αγώνα να διασπάσει την πολύ κλειστή άμυνα του Άρη και απείλησε με δύο σουτ εκτός περιοχής, όμως ο Βάνα ΆΛβες του είπε όχι.

Μέσα στις δηλώσεις του ο ποδοσφαιριστής του «τριφυλλιού» εξέφρασε την διαφωνία του για το δεύτερο πέναλτι που κέρδισε η γηπεδούχος ομάδα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις:

«Ήταν καλύτερος ο Άρης στο πρώτο 20λεπτο, στην συνέχεια ανεβήκαμε και εκεί που είμασταν ανώτεροι δεχθήκαμε το 1ο γκολ.

Δεν ξέρω για το δεύτερο πέναλτι. Όταν δίνεις τέτοια πέναλτι, ποιος ο λόγος να παίζουμε ποδόσφαιρο;

Δεν είμαι ακόμη στο 100%, έχω παίξει τρία παιχνίδια. Στην Κύπρο τα βρήκα όλα τέλεια».