Φιλική ήττα για Εθνική από την Κροατία

Ελλάδα

Την ήττα με 8-7 από την Κροατία γνώρισε η Ενική ομάδα υδατοσφαίρισης στο δεύτερο παιχνίδι της στο πλαίσιο του διεθνούς τουρνουά «Waterpolo Sardinia Cup» που διεξάγεται στη Σαρδηνία.

Η Ελλάδα βρέθηκε να χάνει 3-0 στο ξεκίνημα και σκόραρε πρώτη φορά μετά από 12 αγωνιστικά λεπτά. Με ένα δικό της σερί όμως προηγήθηκε 4-3 (δεν δέχθηκε γκολ για 10 λεπτά) και προηγήθηκε 5-4 με τη λήξη της τρίτης περίόδου. Στην τελευταία προηγήθηκε εκ νέου 6-5, δέχθηκε όμως τρία σερί γκολ (6-8) που στοίχισαν τη «φιλική» ήττα.

Αύριο Σάββατο στις 19:45 θα δώσει το τελευταίο της φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο την Ισπανία.

Τα οκτάλεπτα με πρώτη την Ελλάδα: 0-3, 2-0, 3-1, 2-4

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Θοδωρής Βλάχος χρησιμοποίησε τους: Ζερδεβά, Γενηδουνιά 1, Σκουμπάκη 2, Γκιουβέτση, Φουντούλη, Παπαναστασίου 1, Γκίλλα, Αργυρόπουλο 1, Αλαφραγκή, Παπανικολάου, Νικολαϊδη 2, Καλογερόπουλο, Τζωρτζάτο.

@Photo credits: INTIME