Basket League Κύπρου: Υπέταξε την ΕΘΑ ο Απόλλων, επιβλήθηκε στο ντέρμπι ο Κεραυνός

taylor_hagins
Με δυο νίκες γηπεδούχων ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική της Basket League Κύπρου, με τον Κεραυνό να επικρατεί στο ντέρμπι επί της Ανόρθωσης και τον Απόλλωνα Λεμεσού να κερδίζει την ΈΘΑ Έγκωμης!

Απόλλων Φόρεξ Τάιμ - ΕΘΑ Έγκωμης 92-73

Ο Απόλλων πήρε την νίκη κόντρα στην ΕΘΑ με σκορ 92-73 στην Λεμεσό, με την ομάδα της Έγκωμης να καταφέρνει να ισφαρίζει στην τρίτη περίοδο, όμως η ποιότητα των «κυανολεύκων» μίλησε και η ομάδα της Λεμεσού ξαναπήρε άμεσα προβάδισμα που κράτησε μέχρι το τέλος.

Κεραυνός Στροβόλου - Ανόρθωση Αμμοχώστου 89-87

Ο Κεραυνός πήρε μια σπουδαία νίκη και έκανε το 3/3 κόντρα στην Ανόρθωση με 89-87, σε ένα ματς για γερά νεύρα, καθώς η Ανόρθωση που στα μισά ήταν πίσω με 20 πόντους, κατάφερε να ισοφαρίσει στην τελευταία περίοδο και έβαλε «φωτιά» στο ντέρμπι.